טיפים קטנים לחודש ארגון גדול:)

מחפשים עצה? זקוקים לעזרה? המדור הזה מכיל מאמרים רבים ומצוינים עם עצות החל מבניית פעולה ועד המצאת סיפורים ויצירת קשר אישי עם החניכים! יש פה גם עזרים נוספים, כמו שירונים וחידות. תהנו!

טיפים קטנים לחודש ארגון גדול:)

הודעהעל ידי הדר❤ » 08 פברואר 2016, 11:50

   אתם עומדים בפני תקופה עמוסה ולחוצה – תכננו את הזמן שלכם בצורה יעילה כך שתוכלו להכניס בו גם  לימודים גם חברים וגם סניף.    
1) עשו לעצמכם רשימה גדולה של כל הדברים שעליכם לעשות במשך החודש ושבצוב"לוחודש" מתי עושים כל דבר.
     

2) אל תידחו דברים! אם, למשל, אתם צריכים להכין צו'פרים לשבת ארגון וישלכם זמן פנוי בשבועות הראשונים - אל תחכו עם זה לדקה ה90.. תורידו מעצמכם עומס כמה שיותר מוקדם!
  

 3) הסתובבו עם פנקס קטן ועט (זה נכנס בכיס של החולצתנועה – בדוק..) ובכלפעם שאתם נזכרים במשהו נוסף שעליכם לעשות - רשמו אותו בפנקס. ככה לא יברח לכם כלום מהראש...
      
4) אל תשכחו גם לאכול ולישון לפעמים...
      

5) כדי שגם פעולות שבהם צובעים קירות או עושים חזרות-יהיו מחוברות לנושא, נסו לפתוח כל מפגש עם החניכים ב5 דק' קצרות של סיפור/חידה/ד"ת/הצגונת או משהו בסגנון שקשור לנושא ולאו דווקא נמצא בחוברת של החודש. (תהיו קצת מקוריים,מה יש?)
  
  
6) חייכו. (גם כשאין סיבה נראית לעין...)
  
   
7) נסו למצוא ערב אחד שבו אתם יושבים עם החניכים על קפה ועוגה, או עושים ארוחת ערב מושקעת בלי קשר להצגה/קירות/ריקוד וכד'.. ערב שבו אתם 'נטו' עם החניכים.עושים משחקי גיבוש, או סתם יושבים ומדברים...
      

8)אל תשכחו שהקומונרית היא גם בנאדם. יכול להיות שהיא עושה טעויות אבלכל כוונותיה הם רק לטובה. פרגנו, תציעו עזרה ו...דיר באלק - בלי עצבים מיותרים!
 
    
9) חודש ארגון זה זמן שבו אתם רואים את החניכים בכל מיני מצבים שבד"כ אתם לא נפגשים בהם. השתדלו לשים לב לדברים שצפים דווקא בזמנים כאלה כדי שתוכלו אח"כ לעבוד עם השבט בצורה יותר טובה (יחסי כוחות בשבט, תכונות מסוימות אצל חניכים וכו'..)
 
     
10) עבדו מסודר!  בעיניינים כמו הרשמות, איסוף כספיםוכדומה- צורת עבודה מסודרת תחסוך לכם אח"כ זמן יקר וכאב ראש.
    
  
11) אל תשמרו בבטן! אם יש לכם משהו להגיד לחניך/מד"ש/קומונרית/מישהומהצוות- אל תחכו עם זה עד סוף החודש ואז הכל יתפרץ בעצבים. אפשר להעיר בצורה נעימה ויפה.
 
    
12) זמנים...זמנים...זמנים... מדהים לראות איך שכשלא מתחילים כל דברבאיחור של 40 דק' – מספיקים הרבה יותר..
 
     
13) נסו לדאוג שבכל ערב, בשעה מסויימת, כל מי שנמצא בסניף מתאסף למעגלגדול של איזה 10 דק' של מוראל סניפי. אל תרחמו על הגרון! זאת שיטה בדוקה ומנוסה להקפצת המוראל וגאוות היחידה בסניף.
  
  
14) אחרי שהכל נגמר, אל תשכחו להודות לכל מי שעזר לכם לעבור את חודש-  הורים, אחים, חברים, מד"ש, הקומונרית וכמובן- ריבונו שלעולם...
 
נערך לאחרונה על ידי יהונתן בתאריך 11 נובמבר 2016, 14:59, נערך פעם אחת בסך הכל.
סיבה: תיוג
תגיות

תגובה מהירה:


חזור אל עזרים למדריך