עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

ארץ ישראל השלימה כיתות ה'-ז'

מסר: המצב בארץ ישראל מורכב. אבל הארץ היא שלנו ואנחנו צריכים להלחם עליה ולהיות בה גם אם זה לפעמים קשה.
אמנם כולנו מדריכים חרוצים שמכינים פעולות מראש. אבל תמיד קורה איכשהו שנתקעים בלי פעולה... רגע לפני שהחניכים באים. אז במיוחד בשבילכם מאגר הפעולות הגדול והעדכני בארץ!

ארץ ישראל השלימה כיתות ה'-ז'

הודעהעל ידי יסכה חנן » 16/01/2020, 17:49

פעולה לכיתות ה' – ז'
מהלך הפעולה:

שלב א: משחקים משחקים שונים עם שינוי של החוקים, שינוי קטן ומשמעותי.
  • משחקים דג מלוח ואחרי כמה דקות אומרים שיותר אי אפשר להיפסל.
  • משחקים את משחק הכיסאות ואחרי כמה דקות אפשר לשבת מתי שרוצים ולא רק כשאמורים (ומי שנשאר בלי כיסא כשמוחאים כף בחוץ)
  • משחקים תופסת לא ידוע ואחרי כמה דקות הנתפס כבר לא הופך לתופס / כל אחד יכול לתפוס.
  • משחקים הרוח נושבת ואחרי כמה דקות משנים שכל מי שרוצה קם גם אם הוא עמד בהגדרה וגם אם לא.
אפשר להוסיף עוד משחקים בסגנון ולא חייבים לשחק את כולם, משחקים משחק ואז מורידים לו חוק קטן ומשמעותי שבלעדיו המשחק נהרס.

שלב ב:
  • פורסים מפת ארץ ישראל גדולה (נספח 1) ומבקשים מהחניכים להראות על המפה מקומות שהם מכירים
  • מקריאים מקומות מתוך רשימה שהם צריכים למצוא על המפה, כאשר כשחלק גדול מהמקומות נמצאים ביו"ש (נספח 2)
  • מראים להם שיש הרבה מקומות שם שאנחנו מכירים את המקום או אנשים משם והם ביהודה ושומרון בלי ריבונות (שהמדינה לא החליטה אם זה לגמרי ארץ ישראל).

שלב ג:
מניחים פתק בצד אחד שכתוב עליו מסכים ופתק שכתוב עליו לא מסכים (נספח 3) .  מקריאים משפטים על הארץ וכל משפט כל אחת עומד איפה שהכי נכון לו בציר.
  • הארץ שייכת רק לנו.
  • אסור לוותר על שום חלק מארץ ישראל.
  • הארץ שלנו בזכות התורה.
  • אם קשה בארץ מותר לעזוב למקום אחר.
  • אסור למי שלא יהודי לגור בארץ.
  • אם היה מדינה שטוב לי לא בארץ הייתי עובר לגור בה.
  • הארץ שלנו כי אבותינו חיו בה.
  • הארץ שלנו כי ה' נתן לנו אותה.
  • אין לנו ארץ אחרת.
  • תמיד יהיו קשיים ובעיות בארץ.
  • מגיע לכולם לחיות בביטחון בארץ.
  • אסור לפנות שטח בארץ.
  • אני חושב שגבולות הארץ צריכות להיות לפי התורה.
  • צריך שינוי בגבולות בארץ.
  • אנחנו צריכים להשקיע בשביל הארץ

מסר: המצב בארץ ישראל מורכב. אבל הארץ היא שלנו ואנחנו צריכים להלחם עליה ולהיות בה גם אם זה לפעמים קשה.

קבצים מצורפים
‏‏ריבונות תנועות הנוער - ה-ז-.docx
‏‏ריבונות תנועות הנוער - ה-ז-
(1.29 MiB) הורד 357 פעמים

תגובה מהירה:

חזור אל פעולות

השארו מעודכנים!