עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

פעולה לשבת פרשת שמות: השם שלי

מסר: החניך יבין שיש משמעות גדולה לשם שלו.
אמנם כולנו מדריכים חרוצים שמכינים פעולות מראש. אבל תמיד קורה איכשהו שנתקעים בלי פעולה... רגע לפני שהחניכים באים. אז במיוחד בשבילכם מאגר הפעולות הגדול והעדכני בארץ!

פעולה לשבת פרשת שמות: השם שלי

הודעהעל ידי טליה פוירשטיין מנהלת לשעבר תודה על תרומתך! » 16/01/2020, 21:38

בס''ד ובהשתדלותנו

1) משחקים ''אני יושב על הכיסא''
יושבים במעגל, כשיש כיסא אחד ריק, ומחלקים לכל אחד מספר. מי שמימין לכיסא הריק עובר לכיסא ואומר ''אני''. כולם עוברים אחריו כיסא כשכל אחד אומר מילה, עד שמשלימים את המשפט ''אני יושב על הכיסא וקורא למספר_____''. האחרון אומר מספר של אחד המשתתפים ועובר כיסא. מי שהמספר שלו, צריך לעבור לכיסא הריק ומתחילים שוב מההתחלה.
מי שקורא למשתתף שיושב לידו או למישהו שנפסל, או לא זוכר לעבור כשקוראים במספר שלו, נפסל. כל הנפסלים ממשיכים לשבת במעגל בלי להשתתף. האחרון שנשאר מנצח (:
* מסר: אנחנו לא רק מספרים, לשם שלנו יש משמעות גדולה!

2) משחקים: כל חניך בוחר לעצמו הגדרה, לדוגמא ''אני אוהב לנגן בגיטרה". מסתובבים בחדר וכל פעם שנפגשים עם מישהו אחר, מחליפים איתו הגדרה. בסוף עושים סבב וכל אחד אומר מה ההגדרה שעכשיו שלו ושל מי לדעתו היא שייכת.
* מסר: השם שלי זה משהו שמגדיר אותי.

3) נחלק את החניכים לשתי קבוצות, כל קבוצה מקבלת סיפור וצריכה לענות על כמה שאלות בנוגע לסיפור. לשתי הקבוצות יש אותו סיפור, רק שהשמות של המשתתפים שונים.
סיפור לדוגמא: ______ נכנס לאוטובוס והתיישב ליד אישה. לאחר מספר דקות הוא אמר לה: ''תודה, עזרת לי מאוד", לקח את התיק שלה וירד מהאוטובוס.
שאלות:
- מה הייתה המטרה של הגיבור ?
- מי הייתה האישה ?
- מה יש בתוך התיק ? 
כמובן שכל קבוצה תענה על השאלות בצורה אחרת, בהתאם לשם שקיבלה.
* מסר: נראה שהשם שלנו אומר עלינו הרבה יותר משאנחנו חושבים!

4) על אותו עקרון- נותנים לכל חניך שם, והוא צריך לספר עליו כמה שיותר פרטים. איפה הוא גר, מה הוא עושה בחיים, בן כמה הוא, איך הוא נראה, כמה ילדים הוא רוצה וכד'. 
שמות לדוגמא- שון, הודיה, ריבקי, רומי, אולגה, נועה, יענקל'ה..

5) סבב: כל חניך יספר למה קראו לו בשם שלו.

# צופר: ''לכל איש יש שם שנתן לו אלוקים'' (זלדה)

ב''הצלחה!

• אורח 05/01/2024, 12:56
    זה טובבבב
  • תגובה מהירה:

חזור אל פעולות

השארו מעודכנים!