עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

פעולת הכנה לטיול פסח

מסר: חשיבות הציוד והטיול
אמנם כולנו מדריכים חרוצים שמכינים פעולות מראש. אבל תמיד קורה איכשהו שנתקעים בלי פעולה... רגע לפני שהחניכים באים. אז במיוחד בשבילכם מאגר הפעולות הגדול והעדכני בארץ!

פעולת הכנה לטיול פסח

הודעהעל ידי inballando » 19/03/2021, 12:10

מהלך הפעולה:
1. אקווקואה דה לה אומה עם קרם הגנה (10דק)
2. משחק הדמייה: פנטומימת רשמ"צ (15דק)- החניכות מקבלות פתקים של דברים ברשימת הציוד שלהן וכל חניכה בתורה מקבלת פתק
וצריכה להציג אותו בפנטומימה והחניכות צריכות לגלות איזה ציוד זה (אפשר גם לא לומר
להם שישר זה ציוד ולתת להבין לבד)
ציוד לדוגמא: אוהל, מים, כובע, תיק, בגדים חמים ללילה, פנס, מברשת ומשחת שיניים, שק שינה,
קרם הגנה...
3. משחק הדמייה: סיטואציות ופתרונות (10דק)- כל חניך בוחר פתק מהמדריך , על הפתק רשומה סיטואציה .
כל חניך מקריא בתורו את הסיטואציה ועל שאר הקבוצה לחשוב ביחד על פתרון קבוצתי שיעזור להתמודד עם הבעיה. (מצורפות סיטואציות בנספח)

4. משימות שקשורות לטיול פסח (35דק):
קשורות לציוד:
1. הכובע- משחקים את משחק העניבה רק עם כובע, מחלקים את הקבוצה לשתי קבוצות שוות של חניכים ומחלקים קבוצה אחת למספרים וקבוצה אחת לאותיות. את הכובע שמים באמצע של שתי הקבוצות ואז אומרים מספר ואות והחניכים שזה המספר\אות שלהם רצים ומנסים לתפוס ראשונים את הכובע.

2. המים- כל פעם חניך אחד יוצא ורק לחניך אחד יש מים בפה, החניך שיצא צריך לנחש לאיזה חניך יש מים בפה ולנסות להצחיק את כולם כדי שמי שיש לו את המים בפה ירק את זה.

3. בגדים חמים ללילה- להתלבש עם מלא בגדים.

4. נעליים סגורות-משחקים ארנבת שחורה, רק שבמקום ארנבת שחורה החניך צריך להגיד "נעל סגורה"
קשורות בכללי לטיול:
5. על החניכים למצוא פתקים אצל מדריכים עם פרטים על הטיול , תאריך , מקום טיול , מסלול , שעות יציאה ועוד ...
6. על החניכים להצטלם עם 6 ילדים שיגידו איתם "גם אנחנו יוצאים לטיול פסח".

נספח: סיטואציות
-שאני לא אצליח להירדם בלילה
-שיפתח לי בקבוק מים בתיק
-שלא יהיה לי כיף
-שאני אאבד את התיק
-שאני לא אסתדר עם החברים בקבוצה
-שהאוכל לא יהיה טעים
-שאני אריב עם חבר לקבוצה
-שאני אאבד

תגובה מהירה:

חזור אל פעולות

השארו מעודכנים!