עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

כל מה ש-ה' עושה, הכל לטובה

הרבה פעולות נפתחות בסיפור, ואף חניך לא יקשיב לסיפור משעמם. ובואו נודה בזה, לאלתר סיפור זה יותר קשה ממה שזה נראה... אז כאן יש מאגר גדול של סיפורים עם מסרים שונים!

כל מה ש-ה' עושה, הכל לטובה

הודעהעל ידי ידידיה המבורגר מנהל לשעבר תודה על תרומתך! » 10/01/2016, 16:40

יהודי בעל-לב שמח, תמיד היה עליז גם כשהפרוטה לא הייתה מצויה בכיסו, גם כשבטנו רעבה ללחם...
יום אחד חזר לביתו וכדרכו היה שמח וטוב-לב.
אשתו פנתה אליו ואמרה: "כבר יומיים לא בא אוכל אל פי ילדינו! עוד מעט נגמר יום דוכני השוק, לך לשם, אולי תמצא כמה תפוחי-אדמה ובטטות שהותירו בעלי הדוכנים".
מיד החל ללכת ברחובה של העיר כשהוא עליז ושמח ומזמר לו שירים.
באותה השעה בארמונו של מלך טורקיה התכנסו המלך ושריו על מנת לדון בענייני הממלכה. המלך יצא רגע אחד למרפסת הארמון והנה רואות עיניו את אותו יהודי הולך בשמחה כשפיו מלא שיר ושבח. 
מיד שלח המלך את משרתו שיביא לפניו את היהודי. מיהר היהודי כבקשת המלך והתייצב בארמונו.
שאל אותו המלך: "אמור לי, האם זכית באיזה פרס חשוב שאתה כה עליז?"
"לא אדוני המלך, לא זכיתי בשום פרס" הוא השיב. "אולי אכלת בשר שמן ויין ישן ולכן אתה שמח?" 
"לא, כבר יומיים אני ומשפחתי לא הכנסנו דבר מאכל לפינו ואני בדרכי להביא שאריות שנשארו בשוק".
המלך שאל את היהודי: "אני רוצה שתאמר לי איך אתה שמח גם כשבטנך רעבה ללחם? הרי אני מושל טורקיה - שותה ואוכל כראוי ואיני שמח כמוך."
ענה לו היהודי: "אני בנו של מלך מלכי המלכים ואני יודע שכל מה שהוא עושה לטובה!"
שמע כך המלך ואמר: "אבקש ממך לבוא איתי מחר בבוקר לצוד ביערות".
למחרת המלך והיהודי יצאו לצוד ביערות, והנה מושך המלך בקשת לתומו ובלי לשים לב פוגע החץ באצבעו וחותך חצי ממנה. היהודי הוציא מכיסו מטפחת ועצר לו את הדימום.
אמר לו היהודי: "הכל לטובה! הקב"ה אוהב אותך!" המלך התרגז ואמר: "מה טוב בזה שנחתכה לי חצי אצבע?" וזרק את היהודי לבור שביער...
שאל המלך: "נו איך אתה מרגיש עכשיו?" ענה לו היהודי: "הכי טוב בעולם".
התקדם המלך לבדו והנה פגש בשודדים, כשהבין מה כוונותיהם התחנן על נפשו ואמר: "אתן לכם ממון רב" אמרו לו השודדים: "אין אנו מחפשים ממון, בנו של מנהיגנו חולה מאד והתרופה היא לשחוט אדם שלם ולתת לבנו לשתות את דמו."
נלקח המלך לראש השודדים. בדק אותו ואמר להם: "מה עשיתם? הבאתם בן אדם שחסרה לו אצבע הוא לא שלם סלקו אותו מכאן!"
מיד יצא המלך בחזרה ליער והגיע לבור זרק חבל ליהודי והוציאו מהבור ואמר: "צדקת! טוב שהאצבע נחתכה" וסיפר לו את הסיפור.
"אך תאמר לי מה טוב בכך שאתה היית בבור?" ענה היהודי: "אם לא היית זורק אותי לבור והייתי הולך איתך השודדים היו לוקחים אותי לשחיטה כך שלמעשה הצלת את חיי..."
הרבה שאלות יש לאדם במהלך חייו.
הרבה ארועים הוא עובר ולא מבין מדוע דווקא לו קרו המקרים הללו.  
הוא רוטן, כועס, נכנס למרה שחורה ולא מוכן לקבל את הקושי שכעת הוא עובר...
אם לרגע תעצור, אם לרגע תיקח נשימה ותפנים שיש יד מכוונת, יד שעוטפת אותך באהבה, יד שמשגיחה עליך בכל מהלך בחייך, יד שבכל מצב מחפשת רק את טובתך - כבר לא יהיו לך שאלות.
אתה תבין שכל קושי שלך, כל ארוע חריג שקורה לך הוא פשוט לטובה!

• אור 13/11/2016, 17:07
    אחלה סיפור!!!
    חזק!!!!!
  • נינה 15/03/2019, 15:44
    אחלה של סיפור אבל אני מחפשת גם משחקים
  • yoelelbaz12 12/03/2021, 16:53
    תגידי מצאת משחק מתאים לשמחה??
    גם אני צריך
  • תגובה מהירה:

חזור אל סיפורים לפעולות

השארו מעודכנים!