עם ישראל חי!
לידיעת קהל הגולשים: המאמרים המופיעים במדור זה מוגנים בזכויות יוצרים. אין להעתיק אותם ללא אישור מהמחבר. ניתן להדפיס אותם לשימוש אישי בלבד
שמירה עשיתי

המלצות חמות-ישר מהתנור!!!

מחפשים עצה? זקוקים לעזרה? המדור הזה מכיל מאמרים רבים ומצוינים עם עצות החל מבניית פעולה ועד המצאת סיפורים ויצירת קשר אישי עם החניכים! יש פה גם עזרים נוספים, כמו שירונים וחידות. תהנו!

המלצות חמות-ישר מהתנור!!!

הודעהעל ידי אודי מנהלת ראשית » 20/05/2014, 22:56

אז... כמה המלצות שאני יודעת מניסיוני האישי שהן נורא נורא חשובות-ושמדריכים לא תמיד שמים לב אליהם... :-D

1. נכון שמסר זה דבר חשוב מאוד בפעולה ושצריך להעביר לחניכים מסרים... הרי לזה בדיוק נכנסת לתפקיד המדריך,לא?! :lol:
אבל... חשוב מאוד להכניס גם במערך הפעולות שלכם גם דברים אחרים שיעצימו את החוויה של החניך ויהיה גם מהנה בלבד ללא ליווי של מסר.
אז שימו לב שיש מספיק פעולות שהם סתם בשביל הכיף,הגיבוש והצחוקים...
לדוגמא: ערבי סרט,מלחמות מים,באולינג (כמובן אם השבט גדול מספיק...) ועוד כל מיני דברים שהשבט ממש יהנה מהם! בנוסף,זה גם יגרום לחניכים לרצות להגיע לסניף. :shock:

2. מדריך הוא לא רק אחד שבא,מעביר פעולה והולך... הקשר עם החניכים צריך להיות גם קשר אישי. קשר מעבר ל"אני מעביר מסר והולך"... תשבו (לפעמים אחרי הפעולה או כאשר אתם מלווים הבייתה חניכים וכד'...) דברו איתם,תשאלו אותם שאלות... זה אחד ההזדמנויות ממש להכיר את החניך אחד-על-אחד...

3. ימי הולדת זה דבר חובה לזכור!!!! החניך כל כך יתרגש אם אתה תאחל לו מזל טןב ביום ההולדת שלו,ותתקשר במיוחד בשביל זה... החניך מסתכל עלייך כדמות לחיקוי וזה יהיה אחד הדברים המשמעותיים ביום ההולדת שלו. :lol: ;)

4. תלמד להכיר את השבט ואת הצדדים החזקים בו. ככה תדע לכוון לדברים שהם השבט נהנה בו הכי הרבה ולעשות פעולות מוצלחות יותר!!!

5. מ-ד-ש-י-ם!!!! הקשר בינכם חשוב מאוד!!!!! אם מד"ש אחד יסתור את דברי המד"ש השני... זה לא יהיה טוב... תעבדו בתיאום. אם צריך-אפילו תצאו ביחד לאיזה קפה,טיול,הליכה,ריצה,מכון כושר... מה שבא! :)

6. אסור בשום פנים ואופן (!!!!!) להגיד לחניכים-"לא באתי כי היה לי מבחן/בגרות/מתכונת"... החניך צריך לחשוב שהוא הכי חשוב לכם בעולם,ולא שביטלתם פעולה כי הייתם צריכים ללמוד לבגרות... פשוט תתחמקו מזה באלגנטיות ותגידו שהיה לכם הרבה דברים באותו השבוע ולצערכם לא יכולתם לעשות פעולה!

7. פעולות מוכנות מראש זה ממש ממש חשוב!!!! החניכים מרגישים כאשר אתם מגיעים עם פעולות לא מוכנות! (או אפילו אם אתם מגיעים בלי מוטיבציה ממש...)
בשביל זה יש את פעולה נט-אם נתקלתם במשהו ואינלכם דרך להכין פעולה בזמן-מאגר הפעולות כאן רק גדל מיום ליום! אז יאללה... להפציץ!!!

המונמון בהצלחה!!!! :)

• נעמה 26/07/2015, 11:36
    הי, לגבי 6 אני לא מסכימה:)
    החניכים בהחלט יודעים לשים לב כשאת\ה "מתחמק באלגנטיות" העובדה שהיה לך מבחן\בגרות זה לא איזו בושה ואף אחד לא יצפה שתעשה\י פעולה במקום ללמוד..גם חניכים לפעמים לא מגיעים כשהם צריכים ללמוד למבחן, אפשר להגיד "אני ממש מצטערת הייתה לי מתכונת ממש חשובה אבל אני אגיע בע"ה בשבת\בפעם הבאה" ולדעתי השיתוף הזה יהיה מוערך יותר..:)
  • מוריה כהן 07/08/2015, 17:32
    אני גם לא מסכימה עם 6.
    החניכות שלי צריכות לדעת שאני לא רובוט וגם אני בן אדם שלומד וחלק מזה שהן ידעו שיש מקרים בהם לא אוכל להגיע בגלל מבחנים וכו'.
  • אודי 13/08/2015, 09:40
    היי מוריה ונעמה.
    חינוך הוא דבר שנעשה ע"י נקודת מבט ופרספקטיבות שונות. הדרך בה אני אחנך את החניכים שלי/הילדים שלי לא תהיה דומה לשלכם.
    לא כל ההמלצות פה הם המלצות אישיות שלי,אלא הפוסט הזה מורכב ממקבץ המלצות שאספתי מכמה מדריכים.
    כמובן שאתן מוזמנות לא להסכים עם חלק מהם או אפילו עם כולם.
    שכל אחד יעשה כפי ראות עיניו,ולפי מה שיהיה הכי טוב לחניכים שלו.
    הדרכה מהנה :)

• חזור אל עזרים למדריך

השארו מעודכנים!