עם ישראל חי!
לידיעת קהל הגולשים: המאמרים המופיעים במדור זה מוגנים בזכויות יוצרים. אין להעתיק אותם ללא אישור מהמחבר. ניתן להדפיס אותם לשימוש אישי בלבד
שמירה עשיתי

הסוד לחודש ארגון מוצלח!!!

מחפשים עצה? זקוקים לעזרה? המדור הזה מכיל מאמרים רבים ומצוינים עם עצות החל מבניית פעולה ועד המצאת סיפורים ויצירת קשר אישי עם החניכים! יש פה גם עזרים נוספים, כמו שירונים וחידות. תהנו!

הסוד לחודש ארגון מוצלח!!!

הודעהעל ידי אודי מנהלת ראשית » 03/11/2015, 12:25

חודש ארגון הוא,לדעתי, החודש הכי לא מאורגן שיש...
הקומונרית אצה רצה לה ממקום למקום ומארגנת 101 דברים.
אני,המדריכה,קובעת פעולות על ימין ועל שמאל.
כי בנוסף לריקוד שצריך,כמובן,לצאת מושלם (!!!) צריך עוד להעביר פעולות על הנושא של החודש...
וכמובן,גם צריך לסייד ולשפשף קירות,להחליט על גלופה ועל העיצוב של הקיר ועוד ועוד ועוד...
בקיצור,הבלאגן חוגג לו...

אז אני רק רוצה לתת לכם כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם בשביל שלא תקוו שהחודש הזה כבר ייגמר...

1. תקבעו לכם יום בשבוע (לדוגמא שלישי) אותו אתם מקדישים לסיוד או שפשוף קירות ועוד יום (חמישי) לריקוד.
שבת הוא יום מושלם לפעולות על הנושא,וכמובן,כשלא עושים שפשוף/צביעה,אפשר גם שם.

2. אל תשאירו או תדחו דברים לרגע האחרון. תעמדו בזמנים שקובעת לכם הקומונרית כדי שכשיגיע שבוע ארגון,תוכלו גם להנות ממנו.
אחרת,תמצאו את עצמכם עם לשון בחוץ עוד לפני שבת ארגון!!!

3. תכינו צופרים וכד' עוד לפני חודש ארגון!!! כמדריכה,אני יודעת כמה זמן לוקח להכין כלכך הרבה צופרים,ולהוריד את זה מהראש עוד לפני שהחודש מתחיל יכול להיות ההבדל בין חודש ללא שינה לבין חודש עם כוחות גדולים! :)

4. תכינו לעצמכם לוחודש גדול על פוליגל בחדר. ככה תוכלו לעקוב אחרי כל ה1001 דברים שיש לכם לעשות.
כמובן,שאם תשקיעו עוד קצת בסקוצ'ים,תוכלו להשתמש בלוח הזה גם להמשך השנה :) 

5. חודש ארגון זוהי הזדמנות נהדרת לגבש את הקבוצה שלכם!!! אתם יכולים לעשות ארוחות צהריים או ערב שבטיות אחרי שביליתם שעתיים בחזרות.
זה גם ייתן לחניכים שלכם דרבון להצליח.

6. בחיאת,טפלו גם בעצמם!!! אל תקפצו על ארוחות,אל תלכו לישון ב3/4 לפנות בוקר!!! עזבו אתזה שזה ממש לא בריא,אבל כך יהיה לכם כוח להמשיך לתפעל את השבט ולהמשיך להתלהב ולסחוף אותם אחרייך!!! (וגם ימנע התפרצויות על חניכים,פגיעה לא מכוונת ועוד דברים שקורים כשאנחנו עייפים מאוד)

7. אתם יכולים למנוע המון אי-נעימויות עם המורים בבית הספר וההורים במידה ותוציאו מכתב עם המספרים שלכם שיסביר את מה שהולך להיות בחודש הקרוב. תספרו להם שזה הולך להיות חודש עמוס בהם החניכים נמצאים בסניף המון זמן מתוך השבוע.

8. קבעו לעצמכם כמה חניכים שהייתם רוצים להשקיע קצת יותר בהם בפן הקשר האישי. אתם לא תאמינו כמה החודש הזה יכול להוות מקפצה בעניין הזה!!!

9. חלקו לוועדות את החניכים. כך גם תאצילו סמכויות ותהיו פנויים לדברים אחרים וגם כך החניכים יוכלו להרגיש שותפים לעשייה הרבה שקורית בסניף במהלך החודש

10. תרבו להחמיא ולהעצים חניכים בחודש הזה. פידבק טוב זה דבר שתמיד נחמד לשמוע,ולחניכים שרואים אותך כדמות להערכה יקבלו את המחמאה הזאת בצורה גדולה הרבה יותר ממחמאה שהיו מקבלים מבן אדם אחר. כמובן,לתת מחמאות אמיתיות!!!!!

אם יש למישהו טיפים נוספים,אשמח אם הוא יגיב כאן בתגובות כדי ששאר המדריכים יוכלו להנות מהם! :)
חודש ארגון מוצלח!!! :)

• חסום 20/10/2017, 15:24
    ממש יפה ועוזר
  • אורח 21/01/2018, 09:34

קודם כל, העצות ממש טובות, חבל שכבר לא נשארו לי חודשי אירגון...
    יש לי עצה נוספת וממש טובה לחודשי אירגון.
    החודש הזה צריך להיות של החניכות! הן צריכות להרגיש שהן פועלות ולא שהן באות לעשות מה שהמדריכה תגיד להן. אנחנו עשינו להן השנה ועדות. אם תידו שוועדות מתאימות רק לשבטים בוגרים, זו ממש טעות! אנחנו מדריכות של כיתה ד' והחלטנו לעשות להן ועדות. זה אומנם באמת דורש הרבה יותר מאמץ מכן, אבל זה ממש ממש שווה את זה. היתה ועדת ריקוד, שנפגשה איתנו לבד והמציאה ביחד איתנו את הריקוד ואח"כ עזרה ללמד אותו, היתה ועדת פרגון ומוראלים שכינה עלון מוראלים שבטי חמוד והמציאה מוראלים חדשים לשם החדש, וועדת ערב שווה הכינה ערב מושקע וכיפי לאמצע החודש כדי להתאוורר קצת וועדת קטע קישור המציאו איתנו את הקטע קישור השבט. הן נהנו בטירוף וזה ממש עשה טוב!! מומלץ בחום:)

• חזור אל עזרים למדריך

השארו מעודכנים!