עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

קטע יפה לי"ז בתמוז

אמנם כולנו מדריכים חרוצים שמכינים פעולות מראש. אבל תמיד קורה איכשהו שנתקעים בלי פעולה... רגע לפני שהחניכים באים. אז במיוחד בשבילכם מאגר הפעולות הגדול והעדכני בארץ!

קטע יפה לי"ז בתמוז

הודעהעל ידי >>>> » 17/07/2022, 19:34

יש פירוש שמסביר שכל הצומות הקשורים לחורבן ייהפכו-הכוונה שיקרה בהם ההפך ממה שקרה באותו תאריך ובגללו אנחנו צמים! למשל בית המקדש נחרב בט' באב- אז הוא ייבנה בט- באב! ובמקום עצב וכאב תיהיה שמחה גדולה. וכן על זו הדרך..

אבל אז חשבתי על זה. מה יקרה ביז בתמוז לעתיד לבוא? בי"ז בתמוז נבקעו החומות. אז מה יקרה לעתיד לבוא?? החומה תיבנה??? מי רוצה חומה בכלל?! למה זה טוב?! כתוב שלעתיד לבוא "פרזות תשב ירושלים" פרזות מלשון המילה מפורזת, פתוחה ופרוצה ללא חומות. כמובן זו נבואה טובה! שלא נזדקק לחומות, ולא נפחד מאף אחד.

אז אני חוזר לשאלה- למה צריך חומות?? ואם לא צריך חומה אז מה יקרה לעתיד לבוא כשיהפך הצום לימי שמחה וששון?

פעם שמעתי פרוש נפלא. מה קרה ביז בתמוז? נפרצו החומות. מאיפה הם נפרצו? מבחוץ לפנים. אז מה יקרה לעתיד לבוא? ייפרצו החומות מבפנים החוצה!
החומות ייפרצו מבפנים- גם החומות ממש של ירושלים שלא יהיה בהם צורך בעז"ה, אבל לא רק הם. גם חומות הלב שלנו!! גם הם ייפרצו ונזכה להסיר את כל החומות שיש לנו בלב!

לכל אחד יש חומות בלב שלו. ישנן חומות מהסביבה, מהמשפחה, ישנן חומות בין בני אדם שונים עם דעות שונות, ישנן חומות גדולות לפעמים מול ה' יתברך ועוד ועוד.. אנחנו רוצים ביז בתמוז להתפלל שייבקעו החומות! שיפלו ולא ישובו! שנזכה לחיות חיים  טהורים. עם חיבור לפנים, לנשמה. להסיר את החומות והמחיצות בעם ישראל ולראות את הפנים, את הנשמה הטובה של כל אחד בעם ישראל!
(מתוך קטע של מבשר קאפח)

"כה אמר ה' צבאות צום הרביעי וצום החמישי וצום השביעי וצום העשירי יהיה לבית יהודה לששון ולשמחה ולמועדים טובים" (זכריה ח,יט)
שנזכה!! בציפיה לבנין אריאל במהרה בימינו!

תגובה מהירה:

חזור אל פעולות

השארו מעודכנים!