עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

שמחה בדרך

מסר: תסתכל מעבר למה שאתה רואה..
אמנם כולנו מדריכים חרוצים שמכינים פעולות מראש. אבל תמיד קורה איכשהו שנתקעים בלי פעולה... רגע לפני שהחניכים באים. אז במיוחד בשבילכם מאגר הפעולות הגדול והעדכני בארץ!

שמחה בדרך

הודעהעל ידי הלל ו מנהלת לשעבר תודה על תרומתך! » 22/02/2021, 15:37

תסתכל מעבר למה שאתה רואה..

1. תעתועי ראיה
2. סיפור על אדם שמחכה שיגיע משהו כדי שיהיה שמח, וכך כל פעם יש לו מטרה חדשה לצפות אליה וכשיגיע אליה הוא יהיה שמח.. מתי הוא יהיה במאת שמח? הרי תמיד יהיה עוד שאיפות?
3. נכתוב על דף "תחת אשר לא עבדת את ה' אלוקיך בשמחה ובטוב לבב" (דברים) /"מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד" (ר' נחמן) - נשאל איך יש ציווי על שמחה שזה רגש? זה תלוי כביכול במה שקורה לנו ואיך אפשר לצוות על איך נרגיש?
אלא ששמחה זה כנראה עניין של נקודת הסתכלות על הדברים,  לא רק משהו ש"נוחת" עלינו וקקים או לא מעצמו, אנחנו יכולים לייצר בנו שמחה!
"איזהו עשיר? השמח בחלקו." על אותו מצב אפשר לשמוח או לבכות, תלוי איך אתה מסתכל עליו. ראיית עומק של המציאות יכולה לעזור לנו להיות בשמחה.
4. קטע מהנסיך הקטן - הרבה פעמים אנחנו נוטים לתפיסה הבוגרת הזאת של לבחון דברים חיצונית, בלי להעמיק במהות של הדברים, בלי לראות את היופי שמעבר, את הטוב שטמון. (מצורף)
5. התבוננות פנימה- נפזר בחדר נקודות למחשבה על עצמנו, כל אחד יעבור בין הפינות השונות, יענה לעצמו על השאלות. אפשר לפזר נרות או לשים מוזיקה נעימה ברקע:)
6. נחלק מסכות, נצבע אותן מבחוץ לפי איך שרואים אותנו. מבפנים לכתוב נקודות שמוסתרות על ידי המסכה ששמנו לעצמנו והיינו רוצים לגלות ולהאיר (זה יכול להישאר בלי לשתף, רק כנקודות מחשבה של החניך לעצמו)
7. דיון- מי אנחנו באמת? החלק החיצוני או הפנימי? אנחנו תמיד מבטאים את מי שאנחנו?
האם החלק הפנימי שלא חשוף הוא חלק אמיתי מאיתנו? ממה נובע הפער פנים חוץ?
אם יש לנו שאיפות אבל אנחנו עדיין לא שם במציאות בפועל, זה גם חלק ממי שאנחנו או שזה מסכה חיצונית כי זה רצון שלא מתבטא בפועל?
דיון בעקבות נקודות מחשבה- אני מסתכלת על הנקודות שכתבתי לעצמי, איך אצליח לשמוח כשיש בי כל כך הרבה דברים שהייתי רוצה לשפר ואני תופסת אותן כלא טובות?
2 כיווני מחשבה בנושא: 1 לשמוח בחלק שכן טוב 2 להבין שגם מה שכרגע חסר, זה בכוונה שנבראתי עם חסרון, ודווקא מתוך מודעות לדברים האלה אני יכולה לשפר ולהתקדם, להיות טבוה יותר. יש פה אמון שה' נותן לי יכולת לגדול.
8. נסכם בקטעים המצורפים- הבנה שעצמות הליקויים שבנו הם יתרונות גדולים ומתוכם אנחנו יכולים להשתפר ולהאיר ולשמוח בהם, יש בנו כוחות לשפר ולתקן ולהתקדם, להמשיך לבנות את עצמנו מהפנים ולשמוח בכל הטוב שיש בנו עכשיו ובכל הטוב שעוד עתיד בע"ה להתגלות.
קבצים מצורפים
הנסיך הקטן.pdf
(247.89 KiB) הורד 613 פעמים
פעולה חודש אדר.pdf
(343.21 KiB) הורד 624 פעמים

תגובה מהירה:

חזור אל פעולות

השארו מעודכנים!