עם ישראל חי!
שמירה עשיתי

פעולות על ארץ ישראל

מערך זה בעצם המון המון פעולות שהדביקו בסלוטייפ כדי שהחניכים יבינו את המסר כמו שצריך.
כאן תמצאו מערכים רבים וטובים!

פעולות על ארץ ישראל

הודעהעל ידי פעולות » 04/03/2021, 18:19

3 פעולות בנושא ארץ ישראל
קחו בשמחה רעיונות. אפשר לקחת מכל פעולה משחק או רעיון אחד, אפשר להוסיף רעיונות משלכם ואפילו לקחת את הרעיונות לנושאים אחרים:)

*כל מה שצריך להכין מראש כתוב בכתב אלכסוני
תשומת לב, נקיון ושמירה
משתפים מצגת עם שתי שקופיות של חפצים, אומרים להם לרוץ להביא את כל החפצים.
להכין שקופית שבה חפצים(מספריים, ספר, עט, סידור, נעל...)
כשסיימנו שואלים: כשהבאת את המספרים שמת לב באיזה צבע הן?, כשהבאת את הנעלים שמת לב למידה או שפשוט הבאת?
מראים את הסרטון שאנשים מתמסרים בכדור ואז עוברת גורילה 
https://youtu.be/3U8i1H5xRNs
חוזרים למצגת, מראים שקופיות עם התמונות של כל מיני נופים. אחרי כל שקופית שואלים מאיזה ארץ שהן מכירות בעולם הן חושבות שהתמונה. 
תמונות של נופים מרהיבים בארץ: החרמון, מדבר, יער גדול, הר, הכנרת, ים. הרעיון הוא שהם יחשבו שכל התמונות היפות האלו מחו"ל, אבל בעצם הכל נמצא בישראל.
מראים את שתי התמונות האחרונות של מקומות מלוכלכים. ושואלים שוב באיזה ארץ התמונות צולמו. (כנראה יגידו שישראל)
שימו בסוף המצגת תמונה של יער ושל חוך ים מלוכלך בארץ.
מסבירים שכל התמונות הן מישראל 
מסר- ארץ ישראל היא ארת מיוחדת ויש בה כל כך הרבה נופים... אבל אנחנו צריכים לשים לב. הרבה פעמים אנחנו מתרכזים בעיסוקים שלנו ולא קולטים שעל הדרך לכלנו את הארץ. צריך לשים יותר לב כי הארץ היא גם חלק מהעיסוקים שלנו. אנחנו לא רוצים להגיע בסוף למצב של לכלוך כמו בשקופיות האחרונות.

אהבת הארץ
♡חידות בציורים על ערים ומקומות בארץ
חפשו בגוגל ותפתחו מראש
♡גלגל המזל שמסובבים לכל אחד בתורו ויש שאלה.
חפשו בגוגל "גלגל המזל" ותכינו שאלות כמו כמה פעמים טיילתי השנה, כמה פעמים הייתי בצפון, איזה מקום אני הכי אוהבת, שמות של ארבעה יישובים בדרום...
♡סרטון קצר על נופים בארץ
https://youtu.be/-wEpmJp_6AE
♡מסר- למדנו שחשוב לשים לב ולשמור על הארץ, אבל היום גם הסברנו שהיא חשובה לכולנו.

קשר
》מקריאים הגדרות. אחאי כל הגדרה מי שמסכים איתה עושה לייק.
נולדתי בארץ, ארץ ישראל חשובה לי, אם אני רואה שקית זרוקה אני ארים לפח, מרגיש חיבור לארץ, ארץ ישראל ניתנה לעם ישראל...
》כולם משנים את השם למקום/תכונה שאהובה עליהם בארץ.
》משתפים שקופית עם כל מיני מילים. שואלים מה כל מילה מסמלת.
שקופית שכל פעם מופיעה עוד מילה. משפחה, חברות, שלום, בית ספר, יונה, מנורה
המילה האחרונה ששמים היא "ארץ ישראל". שואלים מה היא מסמלת עבורנו.
》מסר- לדבר על הקשר האישי שלנו לארץ ישראל ומכאן לקחת גם להמשך.

תגובה מהירה:

חזור אל מערכים

השארו מעודכנים!